Krieger diéta, éttrend
A Krieger diéta, a nevét a módszer megalkotójáról, Ellie Kriegerről lett elnevezve. A híres amerikai dietetikus pályája során már rengeteg ember életét tette jobbá, könnyebbé a tanácsaival. A Krieger által létrehozott diétás módszer is éppen azt a célt szolgálja, hogy az emberek egészségesebben tudjanak élni, az általuk megálmodott karcsú, csinos testben. A Krieger diéta nem az ételmegvonáson alapul, hiszen eme diéták elvégzése után fennáll a jojó effektus veszélye, vagyis a gyors fogyást általában gyors hízás követi.
A Krieger diéta elvégzése után, ettől nem kell tartani! A diéta lényege és hatékonysága abban rejlik, hogy az ételeket három fő kategóriába kell besorolni. Az első kategóriába tartozó ételeket rendszeresen lehet fogyasztani, a második kategóriába besorolt ételféleségeket csak néha, míg a harmadik csoportba sorolt ételeket csak nagyon ritkán lehet enni. Vagyis ezt azt jelenti, hogy semmilyen ételféleségről nem kell lemondanod, csupán arra kell ügyelned, hogy a kategóriának megfelelő rendszerességgel, és meghatározott mennyiségben fogyaszd el az egyes ételeket. Lássuk, mely ételek tartoznak az egyes, a kettes és a hármas csoportba!
Az első csoportba, vagyis a rendszeresen fogyasztható ételek közé sorolhatjuk a zöldségeket, a gyümölcsöket, a zsírszegény tejtermékeket, valamint a teljes kiőrlésű lisztből készített pékárukat is. Mindezek mellett, rendszeresen lehet sovány húsokat is enni.
A második csoportba tartozó élelmiszerek közé sorolhatjuk a tésztaféléket és a vörös húsokat, valamint a bort is, vagyis ezeket csak néha-néha lehet enni és inni, nem nap, mint nap!
A harmadik csoportba sorolhatjuk az édességeket, csokoládét, kekszeket, nassolnivalókat, túlzottan feldolgozott termékeket, valamint a szénhidrátban bővelkedő, fehérlisztes ételféleségeket, pékárukat, és a gyorsételeket is. Ezeket csak nagyon ritkán lehet enni, tehát lényegében ezek az ételek sem tiltottak a diéta ideje alatt, ha valóban nem heti rendszerességgel eszed őket, hanem sokkal ritkábban. A Kieger diétát 12 héten át kell végezned ahhoz, hogy látványos eredményeket érhess el. Mivel a diéta nem túl szigorú, így a 12 hét eltelte után is könnyedén követheted az előírásokat, így akár egy teljes életmódváltással is felér ez a fogyókúrás módszer. Éppen ezért, a fogyás folyamatos, fokozatos és nem túl megterhelő a szervezeted számára. Egészséges keretek között, lassú, de biztos fogyást érhetsz el a módszer segítségével, így az álomalakodat garantáltan el tudod érni anélkül, hogy a visszahízástól kellene tartanod!
Lássunk egy 1 napos mintaétrendet, amely a Krieger diéta alapján lett összeállítva:
Reggeli: Fogyassz el egy tányér zabkását, melyet friss bogyós gyümölcsökkel is megbolondíthatsz
Tízórai: 150 gramm zsírszegény natúr joghurt
Ebéd: Rántotta, három tojásból elkészítve, amely mellé fogyaszthatsz 150 grammnyi brokkolis zöldsalátát, citromos-kapros öntettel
Uzsonna: 50 grammnyi zsírszegény sajtot ehetsz, amely mellé fogyassz egy körtét is
Vacsora: 200 gramm párolt halfilé, amely mellé bőségesen fogyaszthatsz zöldsalátát is. Ha ezzel nem laknál jól, akkor ehetsz még 150 gramm natúr joghurtot is a vacsora után.
Fontos, hogy ez csak egy mintaétrend, vagyis nem ezt kell követned 12 héten át. Az étrendedet a három főbb csoport figyelembevételével, a saját szád íze szerint állíthatod össze! Ügyelj arra, hogy naponta legalább három főétkezésed legyen, továbbá tízóraizz és uzsonnázz is rendszeresen.